Besi, kansrijk maar speculatief

Ook Besi heeft te kampen met de verminderde marktomstandigheden. De maker van chipmachines heeft een slecht eerste kwartaal 2019 achter de rug. De omzet daalde met bijna 50% en dat betekende dat de winst onder de streep met bijna 75% afnam tot €9,5 miljoen. Een verrassing was het niet, want de afgelopen maanden waren er berichten die erop duiden dat er onzekerheid in de markt is die vooral verband houdt met de handelsoorlog tussen China en de VS. De bestellingen van machines door de Aziatische afnemers van Besi loopt al 3 kwartalen terug en dat was ook in het eerste kwartaal van 2019 niet anders. Toch ziet topman Richard Blickman een klantvraag die weer enigszins aan het aantrekken is. Op kwartaalbasis zag hij het orderboek verbeteren voor bepaalde chips voor onderaannemers in Azië. Blickman noemde de resultaten ook solide en merkte op dat Besi de gemiddelde verwachtingen had weten te overtreffen.
De markt reageert teleurgesteld op de cijfers van Besi
Na het bekend maken van de cijfers reageerde de beurs in eerste instantie lauw en moest Besi een paar procent van de koers inleveren, de resultaten waren immers niet onverwacht. Maar de teleurstelling zette zich verder door waarbij de ontwikkelingen in de handelsoorlog tussen de Verenigde Staten en China zeker een rol speelden. Besi werd veel zwaarder getroffen door het negatieve marktsentiment dan de indices. In een periode van minder dan een maand heeft het bedrijf 1/3 deel van de beurswaarde verloren. De koers schommelt nu als een periode rond de € 20.
Het is een oude beurswijsheid dat een daling veel sneller verloopt dan een stijging, maar dat die ook langer kan duren. Als er geen zicht komt om een oplossing voor het conflict tussen de beide economische grootmachten zal het orderboek van Besi ook niet snel worden gevuld. Investeringen in nieuwe machines worden zo lang mogelijk uitgesteld in perioden van onzekerheid.
Neemt u een positie in Besi?
Besi heeft aangekondigd fors in de kosten te gaan snijden en liet al een daling zien van de operationele kosten in de afgelopen maanden van € 25 miljoen. Men wil de winstgevendheid op peil houden en tevens voldoende kasstroom genereren voor de volgende investeringsronde van de klanten. Wanneer die ronde zal komen en in hoeverre Besi in staat zal zijn verliezen te voorkomen is de grote vraag. Dat maakt het aandeel kansrijk als de omstandigheden zich snel verbeteren maar ook risicovol als dit niet gebeurt. Bij de betrouwbare online brokers op deze site kunt u ook een positie nemen in Besi.