Gaat Apple opwaarts?

Het kan snel gaan in de wereld van het online beleggen. Apple leek even in een dip te zitten met een mogelijke belastingclaim van € 13 miljard aan de broek uit Ierland en wat hoongelach om de nieuwe oordopjes, maar inmiddels lijkt de koers weer opwaarts te gaan. Wat is er gebeurd in die korte tijd?
Steun voor Apple uit het bedrijfsleven en de markt
Een groep van 185 toonaangevende bestuursvoorzitters uit de VS heeft zich tot Bondskanselier Merkel gericht met betrekking tot de naheffing die de EU het Apple concern wil opleggen in Ierland. In niet mis te verstane bewoordingen maken zij duidelijk dat de EU op deze manier zorgt voor juridische onzekerheid, die toekomstige investeringen in dit gebied kan ondermijnen. In principe hebben alle grote Amerikaanse bedrijven daarmee een waarschuwing gegeven aan de EU. Tim Cook, de topman van Apple heeft deze brief niet mede ondertekend, maar het besluit van de EU eerder al wel ‘politieke onzin’ genoemd. Ook onze eigen Neelie Kroes liep vorige week al vooruit op de Amerikanen door zich in gelijke bewoordingen uit te laten. De Europese Commissie is dus gewaarschuwd.
De presentatie van de nieuwe modellen van Apple wordt ieder jaar met grote belangstelling tegemoet gezien, omdat men hoopt op nieuwtjes en verrassingen. Dit jaar leken die achterwege te zijn gebleven behalve wat oordopjes die al snel als oubollig werden afgedaan. Maar inmiddels is wel duidelijk dat ook dit jaar de nieuwe iPhones als warme broodjes over de toonbank zullen gaan vliegen. Dat past nu eenmaal in ons tijdsbeeld. Daarbij heeft Apple dit jaar een onverwachte meevaller door problemen bij concurrent Samsung. De batterij van de smartphone van de nieuwste Samsung lijkt af en toe in brand te kunnen vliegen. Natuurlijk zullen de fans niet en masse hun favoriete Samsung van de hand gaan doen, maar voor Apple zal het zeker de verkopen van de iPhone doen toenemen.
Met de hefboom in Apple
Inmiddels is de koers van Apple al gestegen vanwege het feit dat iedereen verwacht dat het nieuwste model iPhone ook weer alle liefhebbers zal overtuigen tot aanschaf van het model. Er zijn zelfs alweer berichten dat de vraag zo groot is dat de productie achter gaat lopen. Maar dat laatste kan natuurlijk ook uit de marketingkoker van Apple komen. Durft u voor een belegging met hefboom te gaan in Apple? Kies wel altijd voor een betrouwbare online broker.